שנתיים ללכתו של אורי אורבך ז''ל

במלואת שנתיים למותו של השר אורי אורבך ז''ל התכנסו מוקירי זכרו לאזכרה בעיר מודיעין.אלמנתו, מיכל אורבך שהנחתה את האירוע פרסמה גם מכתב תודה שמוכיח כמה אנשים עדיין זוכרים ואוהבים.צפו בסרטון ''ליקוטי אורבך ממליאות הכנסת''.

כתב במרכז ו05/03/2017

אזכרה במלואת שנתיים ללכתו של אורי אורבך (צילום: עמיעד טאוב)

את המסע לקראת אירוע אני מדמה בראשי לתרגיל המוכר בדינמיקה קבוצתית, שבו מי שמעז עובר בעיניים עצומות בין שתי שורות שבהן חבריו מכוונים אותו אל הדרך הנכונה.

אז נכון שכאן לא הלכתי בעיניים עצומות, אבל כל עצה ואוזן קשבת של חברים ובני משפחה תרמו להתקדמות ולבחירות נוספות שהובילו לדמותם של האירועים לציון שנתיים לפטירתו של אורי ז"ל. סליחה מראש ממי שלא אזכיר את שמם, כי ברבים היו עמדי.

תודה לצוות של אורי, שנשאר כזה - על העזרה המרובה, מכל אחד ואחת, לכל אורך הדרך: לעידית שמואליאן, לאסי טלמון, ליוחאי רביבו , להילה ותקין, תודה לנריה ותקין , למורדי קרשנר, ליעקב שטרן  ולדלית עופר .

לאור פירון-זומר  וליעל שביט מחברת סופיה - sofya החברה לשירותי אבל, שמהרגע שהצטרפו להפקה, נרגעתי מהלחץ לדאוג לאלף דברים, וידעתי שאנחנו בידיים טובות. וכמו שכבר הכרנו באירועים הקודמים שהפיקו לזכרו של אורי יחד עם הילה ותקין, דאגו שכל פרט ופרט יעבוד, ברוגע ובמקצועיות.

תודה ל ישי ריבו - על הלחן, העיבוד והביצוע המרגשים לשירו האחרון של אורי, "בלילה", ולכל צוותו, יצרתם שיר נוגע ללב וראוי לאורי ולזכרו.

תודה לאלעד טנא , סמנכ"ל תאגיד כאן, שתוך רגע הסכים להירתם להכנת קליפ לשיר "בלילה" בכמעט אפס זמן, עם אנשי צוות הדיגיטל המוכשרים בראשותו של מתן דרורי Matan D.S., והצלם איתי עוז-ארי Itay Oz Ari. תוך פחות משבוע זכה הקליפ שהכנתם למעל ל-80 אלף צפיות, והשיר של אורי הגיע ללבם של רבים.

תודה לעורך מקור ראשון חגי סגל ולעורך מוסף "שבת" בעיתון, אלחנן ניר, שפרסמו מתוך כתביו של אורי. לעורך "בשבע" דודו סעדה ולעורכי עיתונים וכתבים נוספים ולכל מי שפרסמו או שידרו טקסטים, ראיונות, מודעות ופוסטים סביב יום השנה.

תודה לכל חבר, מי מההסדר, מי מהתקשורת ומי מהכנסת והממשלה, שבא לשמוע ולספר על אורי שלו (לפי סדר הדוברים). באזכרה: סגנית שר החוץ ח"כ - ציפי חוטובלי, מוטי שקלאר, שי צ'רקה בערב הזיכרון: הרב-פילוסוף דניאל יוסף אפשטיין, שר החינוך ח"כ נפתלי בנט, הרב יוסי כהן, מורדי קרשנר, עידית בן יאיר, ח"כ מיכל רוזין, סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן וכן לתמר Tamar Orbach בתי, שקראה מתוך שירי "ילדים כמונו".

למאיר עוזיאל, שמתוך הערב המעולה והחשוב שערך והגיש בצוותא תל אביב במסגרת בימת מופעי הספרות, הבאנו קטעים בערב הזיכרון. תודה לשחקנים רמי ברוך, משה טימור, יואב יפת והילה די-קאסטרו שקראו את הטקסטים באותו ערב.

תודה כמובן גם לנשיא המדינה ולרעייתו, Reuven Ruvi Rivlin - ראובן רובי ריבלין ונחמה היקרים, למנכ"ל בית הנשיא הראל טובי, לדוברת בית הנשיא נעמי טולדנו ולכל שאר אנשי הצוות, שאירחו אותנו ואת עירית לינור יחד עם ניר סרי , מלחין ויוצר אלבום שירי אורי אורבך, ועם אמני האלבום שהגיעו למפגש המיוחד לזכרו של אורי, -  - דניאל זמיר, אנשי אנדרדוס וגולן אזולאי. (משתתפים בהכנת האלבום גם דוד ד'אור, אודהליה ברלין, גילן שחף, ג'קי לוי, אברי גלעד ולבנת בן חמו וכן אבי סינגולדה ואייל מזיג, שנבצר מהם להגיע)

התיעוד מכל האירועים, גם של הדוברים וגם של הסרטונים שהוקרנו, של הערב בצוותא וכן של המפגש בבית הנשיא, יעלה בערוץ של אורי ביוטיוב: MKUriOrbach. נשתף חלק מהדברים מדי פעם בדף מספרים על אורי אורבך, אבל אפשר להיכנס לשם ולצפות במה שרוצים. תודה לעורך הסרטונים דניאל נחייסי ולצלם שלמה טרייטל, ותודה לאחייני יוחאי כהן Yohay Cohen על עיצוב המודעה בכישרון ובסבלנות מרובים.

תודה לכל מי שעזרו בכל דרך ולמי שבאו להשתתף, להתפלל, להאזין, וגם לכל מי שרצה להגיע ולא הסתייע בידו, היו גם רבים כאלה.

לא מעט אנשים אמרו ש"אולי לא נעים לומר, אבל נהנינו מהערב", או: "מזמן לא צחקתי ככה באזכרה". אז אם כך, כנראה הצלחנו לזכור את אורי בחיוך, כמו שביקש מאיתנו.

שירבו שמחות, אבל תודה לכולכם על העזרה ועל ההשתתפות גם באזכרות.

וכדי שתצאו גם מהרשימה הארוכה הזו עם חויך, הנה לקט ההברקות מתוך הנאומים של אורי, שהכין גיל סלוביק Gil Slovik, וחתם את הערב.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS