פורום חדש לותיקים הוקם בבית היהודי

ביוזמתו של צבי קניג, סגן העיר המיתולוגי של רעננה ובדחיפתו של מזכ"ל המפלגה ניר אורבך התקיים השבוע בכנסת ישראל כנס היסוד של פורום הותיקים בבית היהודי בהשתתפות שרי המפלגה נפתלי בנט ואיילת שקד, כל חברי הכנסת של הבית היהודי וקרוב למאה מותיקי המפלגה, חברי מרכז הבית היהודי.

כתב במרכז ו31/01/2017

(צילום: אריה פרידמן)

(צילום: אריה פרידמן)

בשנים האחרונות עבר מרכז הכובד של העשייה במפלגת הבית היהודי ל"פורומים". הוקמו פורומים לנבחרים מוניציפליים, פורום נשים, פורום חברתי ועוד. רק מגזר אחד נשאר מחוץ למעגל השיח המפלגתי - הוותיקים.

ביוזמתו של צבי קניג, סגן העיר המיתולוגי של רעננה ובדחיפתו של מזכ"ל המפלגה ניר אורבך התקיים השבוע בכנסת ישראל כנס היסוד של פורום הותיקים בבית היהודי בהשתתפות שרי המפלגה נפתלי בנט ואיילת שקד, כל חברי הכנסת של הבית היהודי וקרוב למאה ותיקי המפלגה, חברי מרכז הבית היהודי.

שר החינוך נפתלי בנט ברך את הנוכחים ואת הקמת הפורום והתייחס אל הנוכחים כמצפן והמצפון של המפלגה. בפרפראזה על סיסמת המפלגה "משהו חדש מתחיל" אמר בנט כי כול דבר חדש חייב להיות קשור בטבורו אל המקור, לינוק מהשורשים. פורום הותיקים מהווה עבורו את הקשר הזה שיחבר את העשייה החדשה אל היסודות בבסיס תורתה של תנועת המזרחי שהוקמה לפני למעלה ממאה שנים.

צבי קניג, יו"ר פורום הוותיקים: "כרבע מחברי מרכז "הבית היהודי" הינם ותיקים מזה עשרות שנים בתנועה. מצאנו לנכון להתארגן על מנת לסייע להנהגת המפלגה בכול אשר נידרש על ידם. אנו רואים בפורום תשתית שתאפשר לשרים, לח"כים ולמזכ"ל המפלגה להתייעץ עם ותיקים שאין להם שום אמביציה פוליטית ושיש להם ניסיון בנושאים ציבוריים ומפלגתיים".

מנכ"ל "הבית היהודי" ניר אורבך: "אני מאמין שמפלגה ללא עבר היא מפלגה ללא עתיד. משום כך אני רואה בהקמת פורום הוותיקים חיזוק משמעותי לעתיד הבית היהודי!. ישנם נושאים, כמו זהות המפלגה, שחשוב ביותר לשמוע את קולכם ועד היום לא מצאנו את המסגרת המתאימה לשמוע אותו".

סיכם את האירוע אריה פרידמן, שהתנצל על גילו הצעיר יחסית לנוכחים, ושהתבקש על ידי מנכ"ל המפלגה להיות מזכיר הפורום לארגון ותיאום אירועי הפורום: "כשהבטתי בותיקים שגדשו את האולם, שהיוו במשך עשרות שנים את שידרת התנועה בעשייה הציבורית נזכרתי במילות שיר, שמתארים את התנועה ואותם, עם התיקונים המתבקשים: "כי אמיתית היא, וגם סמל, וגם דגל וגם אות!".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS