סגן שר הביטחון אלי בן דהן: "נקבע דיון אצל היועמ"ש לממשלה בנושא הסתה נגד חיילים חרדים''

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הופיע  בפני וועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון בראשות ח"כ אמיר אוחנה בנושא טיפול בהסתה נגד חיילים חרדים.במהלך דבריו חשף סגן השר כי בקרוב יתקיים דיון בנושא בהשתתפותו בלשכת היועמ"ש לממשלה: " אחת הבעיות הקשות ביותר שלנו היא חופש הביטוי שבהפך להיות חופש השיסוי, במה שקשור בחיילים החרדים''.

כתב במרכז ו22/01/2017

(צילום: לשכת סגן השר בן דהן)

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הופיע בפני וועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון בראשות ח"כ אמיר אוחנה בנושא טיפול בהסתה נגד חיילים חרדים.

במהלך דבריו חשף סגן השר כי בקרוב יתקיים דיון בנושא בהשתתפותו בלשכת היועמ"ש לממשלה: " אחת הבעיות הקשות ביותר שלנו היא חופש הביטוי שבהפך להיות חופש השיסוי, במה שקשור בחיילים החרדים. המטריה האדירה והרחבה של חופש הביטוי שמשרד המשפטים נקט בה עד היום, היא רחבה מאוד, אולי מדי. בעקבות דרישה שלי, נקבע תאריך לדיון אצל היועמ"ש לממשלה כדי לבחון האם לא הקלנו יותר מדי בחופש הביטוי ולא עצרנו אמירות שהיום כולם יודעים שלגבי ההסתה החרדית, האמירות הפכו למעשים. אני מאוד מקווה שהיועמ"ש לממשלה יקבל החלטה לצמצם את חופש הביטוי בנושא זה כיוון שלא מדובר באמירות ערטילאיות אלא פגיעה בחיילים חרדים ובמי שעוסק בגיוס שלהם."

בהמשך גינה סגן השר את העידוד השקט לאלימות שנותנים מנהיגי הציבור החרדי להסתה: " אני אומר לכם כרב בישראל-אין שום היתר בעולם למעשים האלה שנעשים, מי שאומר שהוא פועל בשם התורה, הוא פועל נגדה. זה לא קידוש ה', זה חילול ה'. כל האמירות של הרבנים שיהיו הגדולים ביותר שיעטפו את זה בעטיפות  של קידוש ה', זה חילול ה'. אין שום סעיף בשולחן ערוך ולא תת-סעיף ושום פוסק שיתיר לפגוע ברכוש של אדם אחר, לבזות אנשים ולהלבין פני חברו ברבים. "נוח לו לאדם שיפיל עצמו לכבשן האש ואל ילבין פני חברו ברבים." כמי שנושאי התורה בישראל יקרים לו מאוד, אני מופתע ומאוכזב בדרך שבה מנהיגים חרדים, רבנים ומנהיגי ציבור נוהגים ובעידוד השקט שלהם לתופעות הללו."

סגן השר ציין כי הוא עורך ישיבות מעקב אחר הטיפול בתלונות של החיילים החרדים המוגשות למשטרה: "אחד הדברים הראשונים שעשיתי היה הקמת צוות מיוחד המשותף לצבא, למשטרה ולפרקליטות לטיפול בתלונות של חיילים חרדים על הסתה. אנחנו נפגשים במשרדי ועוקבים אחרי כל תלונה. המפכ"ל אמר בצורה ברורה כי הוא ייתן עדיפות לתלונות הללו והן יטופלו ברמות הגבוהות, בשבועות האחרונים המשטרה נוקטת באמצעים מיוחדים ופעולות יזומות לאיתור המסיתים. "

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS