השר בנט במעלה אדומים:''אנחנו ממשיכים את דרכו של לוי אשכול שהחיל את החוק על ירושלים''

על רקע הצעת הבית היהודי לספח את מעלה אדומים קיימה היום הסיעה ישיבת הזדהות במקום.שר החינוך בנט אמר בישיבה:''אנחנו ממשיכים את דרכו של אשכול שהחיל את החוק על ירושלים, רבין שהקים את מעלה אדומים, ובגין שהחיל את הריבונות בגולן. אנחנו ממשיכים למעלה אדומים ולאחר מכן לשאר חבלי ארצנו''.

 

כתב במרכז ו02/01/2017

ישיבת סיעת הבית היהודי במעלה אדומים (צילום: אהרון בן חמו)

מפלגת הבית היהודי קיימה היום ישיבת סיעה מיוחדת במעלה אדומים.שר החינוך נפתלי בנט אמר בפתח ישיבת הסיעה:״אנחנו ממשיכים היום את דרכו של לוי אשכול שהחיל את החוק על ירושלים, ליצחק רבין שהקים את מעלה אדומים, ולמנחם בגין שהחיל את הריבונות בגולן. היום אנחנו ממשיכים למעלה אדומים ולאחר מכן לשאר חבלי ארצנו''.

''אחרי 50 שנה שאנחנו כאן הגיע הזמן לסיים כאן את השלטון הצבאי. לכן עד סוף החודש נגיש את החוק להחלת החוק ביהודה ושומרון ונצא לדרך חדשה. אנו נביא לממשלה הצעת חוק להחלת החוק הישראלי במעלה אדומים, יחד עם כל סיעות הקואליציה. אני מצפה שכל חבריי לממשלה יתנו יד בדרך החשובה הזו. אין לממשלה לאומית אפשרות אחרת. חייבים לעבור מנסיגות לריבונות.אזרחי ישראל שילמו באלפי קרבנות, רבבות טילים, ואינספור גינויים בשל אותה מדיניות משיחית של מדינת פלסטין.המסקנה היא להפסיק לצעוד לתוך מסילת האיוולת של מדינה פלסטינית ולהחיל את החוק הישראלי במעלה אדומים, בבקעת הירדן, בעופרה באריאל ובכל שטחי סי בהקדם האפשרי. ככה מנצחים.הגיע הזמן לריבונות״. הוסיף בנט.

ח"כ שולי מועלם רפאלי, אמרה:"שמעתי היום את השר צחי הנגבי מקווה שממשלת ישראל לא תיגרר לגישת הבית היהודי בנוגע לסיפוח מעלה אדומים. צחי תתעורר, למה אתה מחכה? החלת החוק הישראלי במעלה אדומים היא התחייבות של הבית היהודי. זו שעת מבחן לכל מפלגות הימין ולכאלה שמתחפשות לימין. 41 אלף תושבי מעלה אדומים הם אזרחים שווי חובות ועלינו לדאוג לכך שיהיו שווי זכויות! מעלה אדומים הייתה מאז ומתמיד בקונצנזוס. כעת כשפתרון שתי המדינות מת ולאור ההחלטה השערורייתית באו"ם יש להבהיר כי מעלה אדומים היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל - כחלק ממהלך הדרגתי ואסטרטגי של סיפוח החל החוק הישראלי ביהודה ושומרון.אנחנו מחזקים את הקשר הברור לירושלים ובט"ו בשבט נצעד כולנו ממעלה אדומים לירושלים. ירושלים בירת הנצח של מדינת ישראל שמעלה אדומים היא חלק ממנה."

מוקדם יותר התקיים דיון סוער בוועדת בוועדת חוקה על חוק החלת ריבונות על מעלה אדומים. הצעת החוק ביוזמת שדולת ארץ ישראל בכנסת בראשות ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ. במהלך הדיון התפרץ ח"כ אחמד טיבי וח"כ ג'אמל זחלקאה מהרשימה המשותפת על אבי רואה יו"ר מועצת יש"ע. אבי רואה בתגובה אמר להם: "אני גר בסמיכות לשכני הערבים ומכיר אותם טוב. אני מגיע. נולדתי בתוניס ואני יודע לחיות ביחד עם ערבים, אם אתם לא תקלקלו. מצבם היום טוב לאין ערוך מחבריהם בשאר מדינות המזרח התיכון".

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, אמר בדיון: ״אנחנו תושבים שממלאים את כל החובות במלואן אבל לא מקבלים את כל הזכויות שלנו כמו כל תושבי ישראל. אם אנחנו צריכים אישורים מהמנהל האזרחי ואלוף הפיקוד על כל דבר ואנינו נתינים של אלוף הפיקוד אז אנחנו לא שווי זכויות. הבירוקרטיה אצלנו אדירה בנושאי התכנון והבנייה. הגיע הזמן להחיל את הריבונות במעלה אדומים כמו שעשו ברמת הגולן ובירושלים. היותנו בלב הקונצנזוס נותן לגיטימציה גדולה לבצע את המהלך הנדרש בעת הזאת.״

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הגיע גם הוא לועדת החוקה ואמר כי קיימים הבדלים חוקיים בלתי-נסבלים בין ישראל הקטנה לשטחי יהודה ושומרון: ״כולנו מדברים על החלת הריבונות או הכוונה. צריך לפרוט את זה לדברים מעשיים. אני עוסק בהשוואת החקיקה הקיימת בישראל לזאת שאינה קיימת ביהודה ושומרון כגון:במעלה אדומים מי שרוצה לסגור פרגולה צריך לעבוד מסלול ייסורים כי תיקון 101 של השר לשעבר גדעון סער לא חל שם. וכך גם לא כל חוקי זכויות. חוק האומנה לא חל ביהודה ושומרון ואי אפשר לפקח על משפחות אומנה ולסייע להם.החיים ביהודה ושומרון אינם יכולים להתנהל כפי שמתנהלים היום. הפער עצום. מטילים עליהם מיסים וחובות כמו הליכה לצבא ומילואים ולא נותנים להם זכויות.השקעות הוו בחקלאות ובתעשייה לא קיימים ביהודה ושומרון. כאשר החוק הישראלי יוחל במעלה אדומים ולאחר מכן ביהודה ושומרון כל הזכויות הללו יתממשו.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS