בנט הולך לחקיקה: ״גוף שפוגע בחיילי צה״ל לא ייכנס לבתי ספר"

שר החינוך נפתלי בנט מוביל בימים אלה הצעת חוק שהוכנה והוגשה על ידי חברי הכנסת שולי מועלם ובצלאל סמוטריץ' כנגד ארגונים שפועלים בארץ ובעולם נגד חיילי צה״ל. בקרב סיעות האופוזציה והקואליציה ישנה תמיכה נרחבת בהצעת החוק, ולהערכת המגישים יעבור בוועדת השרים לחקיקה בשבועיים הקרובים

כתב במרכז ו27/12/2016

(צילום: ערן ליפשטיין באדיבות יחצ כנס שדרות)

בין החותמים על החוק: ח״כ יאיר לפיד (יש עתיד), ח״כ מירב בן ארי (כולנו), ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו), ח״כ יואב קיש (ליכוד) ונוספים. ההצעה אף זוכה לתמיכת יו"ר ועדת החינוך בכנסת ח"כ יעקב מרגי (ש״ס).

״הצעת החוק מבקשת להקנות לשר החינוך כראש המערכת וכזה הנושא באחריות על תלמידי ישראל את הסמכות לאסור על אישים או ארגונים שאינם חלק ממערכת החינוך לקיים פעילות בתוך המוסד חינוכי כאשר אופי הפעילות הוא כזה החותר תחת מטרות החינוך, או כזה הפועל לפגוע בחיילי צה"ל שהם קונצנזוס בחברה הישראלית״, כך לשון הצעת החוק. 

להצעתו של בנט כבר נרשמה היענות בסיעות האופוזיציה והקואליציה, ונכון לעכשיו חתמו עליה חברי כנסת ממפלגת כולנו, יש עתיד, הליכוד וכאמור המגישים - הבית היהודי.

סעיפי הצעת החוק, שתעלה ככל הנראה לאישור ועדת שרים לחקיקה בשבועיים הקרובים, תוגש בניסוח הבא:

כתוספת לחוק החינוך הממלכתי מבקש לחנך לשירות משמעותי בצבא הגנה לישראל, ולשמור על מעמדו וכבודו של צה"ל בחברה הישראלית.

״שר החינוך רשאי למנוע כל פעילות במוסד חינוך בכל צורה שהיא, על ידי אנשים או ארגונים מן החוץ, שיש בפעילותם סתירה מהותית ובוטה למטרת החינוך על פי חוק זה, או שעל ידי פעילותו של אותו אדם או ארגון קיים החשש שיועמדו לדין חיילי צה"ל, בערכאות בין לאומיות ובמדינות זרות, על פעולה שביצעו במסגרת תפקידם.

דברי הסבר: מערכת החינוך בישראל אינה רק מערכת השואפת להישגים וציונים של תלמידיה, אלא אמונה אף מכוח החוק גם על הערכים הנרכשים על ידה״.
השר בנט, שהחליט לקדם את החקיקה כדי למנוע את כניסת הארגון לבתי ספר, אמר: ״ארגונים שמסתובבים בחו״ל ופוגעים בחיילי צה״ל לא ייכנסו לבתי ספר. מערכת החינוך משקיעה רבות בקידום ערכים כגון תרומה למדינה ואף גוף שפוגע במדינה בארץ או בחו״ל לא ישחית זאת. בשבועות הקרובים נפעל יחד עם כל שותפינו לממשלה ולכנסת ונעביר את החוק החשוב הזה״. 

ח״כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי): ״יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי: מערכת החינוך נועדה לחנך את הדור הבא של ישראל לאהבת המולדת ולא להחרבת המדינה. בתי הספר הממומנים מכספי המיסים של אזרחי ישראל, לא ישמשו עוד במה למי שחותר תחת המדינה. מי שחותר תחת זכויות הקיום של העם היהודי בארצו לא יהיה רשאי לעשות זאת עוד בין כתלי מערכת החינוך הממלכתית״. 

ח״כ ויו״ר יש עתיד, יאיר לפיד: "אסור שלמערכת החינוך של מדינת ישראל יכנסו ארגונים המכפישים את קציני וחיילי צה"ל, קוראים להם פושעים ומעודדים סרבנות.
חשבו מה קורה לתלמיד ששומע את הסיפורים האלה רגע לפני גיוסו לצה"ל. מה זה עושה למוטיבציה שלו, ולנכונות שלו לתרום. ​ארגונים כאלו פוגעים בחיילים, מסכנים אותם בהעמדה לדין וגורמים לפגיעה במדינת ישראל בקהילה הבינלאומית על ידי הפצת שקרים בוטים. אותם ארגונים מנסים עכשיו להפיץ את משנתם השקרית גם בקרב הילדים שלנו. בהגנה על צה"ל וחייליו ועל ערכי המדינה אין אופוזיציה וקואליציה. חייבים לעצור את זה"

ח״כ יואב קיש (הליכוד): "דלתות מערכת החינוך פתוחות לכל הדעות, המינים והגזעים. יחד עם זאת, חייבים אנו לסגור את הדלת בפני גורמים המסיתים כלפי צה"ל וזורעים שנאה המכוונת אל טובי בנינו. שנאה שמובילה להתקפות שקריות על חיילי צה"ל בזירה הבינלאומית".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו): "בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה שבה ארגונים שונים אשר מוציאים את דיבתו של צה"ל  בעולם נכנסים לתוך בתי הספר ומפיצים שקרים כנגד חיילי צה"ל.  כיום שר החינוך מתקשה למנוע ביקורים של ארגונים אלו על אף שהוא אמון על כל מערכת החינוך במדינת ישראל. לכן, לדעתי יש להתערב בצורת חקיקה משמעותית ולמנוע כניסת ארגונים אלו לבתי הספר ובעיקר לתלמידים המיועדים לשירות צבאי"

ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו): ״הגיע הזמן לעצור את הניסיונות של הגופים האנטי-ציוניים שפועלים נגד מדינת ישראל ומוסדותיה מלעשות ככל העולה על רוחם ולהשמיץ את מדינת ישראל וחיילי צה"ל בפני תלמידים. השימוש הנואל שעושים חלק ממנהלי בתי הספר כדי לקדם את תפיסת העולם שלהם, באמצעות ארגונים כגון שוברים שתיקה חייב להפסק והצעת החוק הזו תפסיק את הפעילות המעוותת הזו״.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS