עו''ד אלי יבלון הלך לבית עולמו

עו''ד אלי יבלון מנכ''ל משרד הרווחה והיו''ר המיתולוגי של הבית היהודי בראשון לציון נפטר במפתיע ביום שישי. מאות השתתפו בהלוויתו.שרת המשפטים, איילת שקד ספדה לו:''היית קונצנזוס חוצה מפלגות''.

כתב במרכז ו11/12/2016

יבלון ז''ל (צילום: באדיבות הבית היהודי בראשון לציון)

יבלון בפעילות ערב הבחירות האחרונות (צילום: באדיבות הבית היהודי בראשון לציון)

עו''ד אלי יבלון נפטר ביום שישי האחרון באופן מפתיע לאחר שלקה בדום לב במהלך משחק טניס.עו''ד אלי יבלון נשוי +3 כיהן כמנכ''ל משרד הרווחה ובעבר כיו''ר הבית היהודי בראשון לציון וחבר מועצת העיר וכן כמנכ''ל אגודת ש.א.ל. מבית התעשייה האווירית.יבלון כיהן כ-25 שנה כנציג הבכיר של הבית היהודי בראשון לציון ובבחירות המקומיות האחרונות נבחר שוב למועצת העיר אך לאחר כינון הממשלה נענה לפניית השר חיים כץ וכיהן כמנכ''ל משרד הרווחה.

מאות מאוהביו ומוקיריו הגיעו במוצ''ש לבית העלמין גני רבקה בראשון לציון על מנת ללוותו בדרכו האחרונה.המשפחה יושבת שבעה ברחוב טרומפלדור 19 בראשון לציון.

בדרכו האחרונה ספדו לו השרים כץ בנט ושקד ובנו ד''ר קובי יבלון מבר אילן.השרה שקד ספדה לו ואמרה:''את אלי פגשתי לראשונה לפני קצת יותר מארבע שנים, בזמן שהחלטתי להצטרף לבית היהודי. פגשתי אותו איתך, דינה. כשישבתי איתכם, ראיתי את כל הטוב שבציונות הדתית: הדאגה לרוח של העם היהודי יחד עם פעילות בפן המעשי.דיברנו על הגיורים. סיפרתם לי על ליווי בנות יוצאות חבר העמים שמבקשות להתגייר. אלי היה הציר המרכזי של הציונות הדתית בראשון לציון, ויחד עם זה דאג עם דינה לקבלת ולשילוב אוכלוסיית חבר העמים בקהילה''.

''כמה אירוני שגם הפגישה האחרונה שלנו בכנסת, ביום שני האחרון, עסקה בנושאים חברתיים שקשורים למשרד המשפטים ולמשרד הרווחה. כל מי שמכיר אותך יודע לספר על המסירות והיושר האינסופיים שלך, על ההשקעה הגדולה שלך בכל אחד ואחד שנזדקק לך, דתיים וחילוניים כאחד.אנחנו מביאים הערב את אלי למנוחת עולמים, בצאת השבת. ברגע שמחבר בין הקודש לחול. כך היית אתה, אלי. לאורך כל השנים ביצעת את אותו חיבור מיוחד. אתה תוצר מובהק של הציונות הדתית על כך הטוב שבה''.

''מצד אחד, היית ממייסדי ישיבת ההסדר בעיר ופעלת רבות למעם בתי הכנסת בעיר. סיפרו לי מוקדם יותר הערב על מקרה שהגיעו אליך תושבי העיר בבקשה לסייע בהקמת בית כנסת. הם פנו גם לאחרים, אבל אתה היחיד שלא שאלת שאלות. מעולם לא בדקת כמה זה יעזור לך בהמשך. כשביקשו - התייצבת ונרתמת. כך דאגת לרוח. מצד שני, דאגת גם לנושאים החברתיים. סיפרתי קודם על הגיורים, אבל זה רק דוגמה אחת. מלבד זה, הקמת גם ארגון שחילק מנות חג למשפחות נזקקות.בתפקידך כמנכ"ל משרד הרווחה, עבדנו יחד על פרויקטים רבים. במשרד המשפטים ידעו שכל משימה משותפת איתך, נרתמת מיד וקיבלנו מיידית שירות מקצועי, מהיר ואדיב''.

''את שני הצדדים האלו באישיות שלך חשפת במהלך 25 שנות פעילות ציבורית מסורה בראשון לציון. היית קונצנזוס חוצה מפלגות. איש הבית היהודי, שלא מנע משר הרווחה חיים כץ, איש הליכוד, למנות אותך לתפקיד מנכ"ל משרדו. אלי, איש רב פעלים, זה שידע לחבר בין דתיים לחילוניים, בין ותיקים ועולים חדשים, בין הדור הוותיק לדור, עלה לשמים בערב שבת פרשת ויצא - השבת שבה יעקב חלם את חלום "סולם יעקב" והתברך על ארץ ישראל. אני בטוחה, אפילו בלי שנבקש ממך, כמו שהיית תמיד, שאתה שם למעלה נושא תפילה למען חיזוקה ועוצמתה של מדינת ישראל, ושל חיזוקנו בארץ המובטחת''.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS