ח"כ סמוטריץ :"מדינת ישראל היא ביתו של כל יהודי ועלינו לדאוג שירגישו בבית"

בכנס שקיימה מפלגת האיחוד הלאומי בנושא הכותל ויהדות התפוצות אמר ח"כ סמוטריץ:" אנו מחוייבים לשמור על זהותה היהודית ע"פ מסורת ישראל סבא ואת המורכבות של הסוגיה יש לפתור בכפפות של משי".

עמי שרון ו07/12/2016

(צילום: באדיבות האיחוד הלאומי)

בכנס שהתקיים על מתווה הכותל ויהדות התפוצות התקיים דיון ראשון מסוגו שעסק בנושא מתווה הכותל ועניינים נוספים הקשורים לזהות היהודית של מדינת ישראל. באירוע השתתפו רבנים, אנשי ציבור, חברי מרכז ופעילים ובמעמד שר החקלאות,  יו"ר האיחוד הלאומי אורי אריאל, ח"כ בצלאל סמוטריץ' ומזכ"ל המפלגה אופיר סופר.בדיון הוצגו עמדות שונות על ידי נתן שרנסקי-יו"ר הסוכנות היהודית ומתי דן יו"ר עומתת עטרת כהנים

בימים שמתנהל דיון על זהותה היהודית של מדינת ישראל. שבמוקד סוגיית עניין מתווה הכותל. בשנים האחרונות התנועה הרפורמית מנהלת ממאבק ממושך על מנת לקבל הכרה רשמית ממדינת ישראל כזורם המוכר ביהדות, החל מחלוקת הכותל, גיור, מקוואות, כשרות וכול היוצא בזה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר:" הסוגיה של מתווה הכותל כמו היחס של מדינת ישראל ליהדות התפוצות היא סוגיה מורכבת וכבדת משקל.אנחנו מחוייבים במאה אחוז לכל יהודי באשר הם שם. מדינת ישראל מחבקת את יהודי התפוצות וחפצה ביקרם" 
עוד אמר:"מדינת ישראל היא ביתם ועלינו לדאוג שגם ירגישו כאן בבית. עם זאת, אי אפשר להזניח את זהותה היהודית של מדינת ישראל. אנו מחוייבים לשמור על זהותה היהודית ע"פ מסורת ישראל סבא ואני מאמין שזהו הרצון של רוב מוחלט של אזרחי ישראל, את המורכבות של הסוגיה יש לפתור בכפפות של משי וברגישות רבה".
יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי אמר:  "אני נאמן לשלמות העם היהודי. באופן אישי אני מתפלל בבית כנסת אורתודוקסי, אבל כשאני מדבר עם העם היהודי אני הולך גם לבתי כנסת רפורמים וקונסרבטיביים.

עוד אמר:"85% מאייפאק שייכים לקהילות הליברליות, ופרויקט תגלית הוא המצאה רפורמית להלחם בהתבוללות. אין היום מכשיר יותר טוב מתגלית כדי לבלום התבוללות. הכותל הוא סמל של העם היהודי, וצריך להיות בו מקום לכולם, בלי יוצא מן הכלל".

בסוף אמר: "ישראל צריכה להיות הבית של כל יהודי בלי יוצא מן הכלל, וכל יהודי צריך להרגיש שיש לו כאן מקום. לא יתכן שיהודים נלחמים נגד הדלגיטימציה של ישראל בחו"ל, ואז הם מגלים שיהודים בישראל עושים להם עצמם דלגיטימציה. המטרה שלנו שכל יהודי ירגיש כאן בישראל בבית ושלא יעשו לו דה לגיטימציה. צדינת ישראל היא בית לכל יהודי"

מזכ"ל המפלגה אופיר סופר אמר: "התנועה הרפורמית בחרה לנהל את מאבקה דווקא בכותל בצורה מניפולטיבית,  את הקשר עם יהודי התפוצות צריך לחזק ולטפח ללא כל קשר".
עוד אמר:"שמחתי לקרוא היום כי רה"מ אומר שמתוה הכותל עלה על שרטון"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS