הבית היהודי עם הצפון

ח''כ הכנסת של הבית היהודי הובילו את יום הגליל הראשון בכנסת שהוקדש לנושא קידום תוכנית לפיתוח החברה והכלכלה בצפון.שר החינוך, בנט הכריז על השקת תוכנית הצפון של משרד החינוך בעלות כחצי מיליארד ש''ח.

כתב במרכז ו30/11/2016

כינוס למען הצפון (צילום: דוברות ח''כ יוגב)

חכ יוגב בכנס (צילום: דוברות ח''כ יוגב)

חברי הכנסת של הבית היהודי השתתפו יחד עם פעילים רבים מהצפון ביום הגליל הראשון  שצוין בכנסת ביוזמת ארגון 'לב בגליל' ושדולת הגליל בכנסת הוקדש לנושא קידום תוכנית לפיתוח החברה והכלכלה בצפון. 

במהלך היום התקיימו דיונים בארבע ועדות שונות בהם הביעו חברי הכנסת מהסיעות  השונות תמיכה בתקצוב תוכנית צפון.  

ח"כ אל"מ (במיל) מוטי יוגב, יו"ר שדולת הגליל בכינוס המרכזי ביום הגליל:  "יום הגליל בכנסת ישראל, יום חשוב ביותר. לא יום של טכס, אלא יום שדחף לעשייה ותיקצוב שבע"ה יהפכו את הגליל מגליל בסיכון לגליל בסיכוי גדול. גליל שיהיו בו הזדמנויות רבות לצעירים להישאר ולהגיע להתגורר בצפון. כיו"ר שדולת הגליל אני מתחייב בלנ"ד ובע"ה בשם כולנו להמשיך ולעקוב בשדולת הגליל, אחר תיקצוב התכנית לפיתוח הגליל בתקציב הדו שנתי 2017-18."

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר שדולת הגליל בכנסת:  "יום הגליל בכנסת זה יום חשוב אבל לא בדיבורים עסקינן. ביחד עם חבריי יו"רי השדולה אני מתכוון לדרוש מראש הממשלה להכניס  את תוכנית הגליל כבר לתקציב הנוכחי. אנשי הגליל שבעו החלטות ושבעו אכזבות. מנועי צמיחה ודחיפה לגליל זה לא פריוולגיה זה הכרח וזו ההחלטה היחידה שיכולה לצאת מהיום הזה."

שר החינוך, נפתלי בנט מכריז היום על תוכנית הצפון של משרד החינוך  שתכלול בין היתר  1- חוג לכל ילד בכיתות ד-ה בעלות של 100 של לילד לשנה!! 2- איחוד של מכללת אורט בראודה בכרמיאל עם מכללת חיפה שתפתח שלוחה שלה בכרמיאל 3- חיזוק משמעותי של כל תוכניות המשרד במתמטיקה ואנגלית בצפון וישנם חיזוק והעצמה של פרויקטים רבים אחרים.

יו"ר שדולת הגליל חה"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) מברך על התכנית של שר החינוך לצפון:"מברך את שר החינוך נפתלי בנט, על השקעתו הממוקדת בחינוך בצפון. אתמול יזמנו וארגנו את יום הגליל בכנסת ישראל, מתוך הכרת המציאות של היות ההתיישבות בגליל בסיכון מסיבות שונות והצורך לתקצב תקצוב מיוחד ודחוף את הצפון, בכדי שיהפוך מגליל בסיכון לגליל בסיכוי. מערכת החינוך היא מהמערכות החשובות ביותר, לסייע להחלטת המשפחות הצעירות להישאר ולבוא לגור בצפון. יישר כוח ותודה על ההחלטות שהתקבלו במשרד החינוך לחיזוק הצפון."

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי מברכת על תכנית הצפון של השר נפתלי בנט בחינוך:שר החינוך נפתלי בנט מביא את ילדי הצפון לקו זינוק שיהיה זהה לזה של הילדים במרכז. מדובר על תכנית שתצמצם את הפער בין הצפון למרכז, דבר שלא רק יבלום את הגירת הצעירים, אלא יהפוך את הצפון למוקד משיכה למשפחות צעירות. התכנית בנויה באופן מקיף - החל מגיל יסודי ועד לאקדמיה, זאת לצד שיפור התשתיות במערכת החינוך והנגשתם לציבור רחב יותר.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS