דעה:''ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ועמונה היא חלק מארץ ישראל''

יו״ר הפורום הדרוזי בבית היהודי עו״ד אייל אסעד יוצא כנגד הצביעות הפלסטינית בעניין ההתיישבות בארץ ישראל המתקיימת בעידוד האומות המיוחדות וארה''ב.

אייל אסעד ו09/10/2016

אסעד.די לצביעות (צילום: באדיבות אייל אסעד)

החלטתי לכתוב כמה שורות למען תושבי עמונה היקרים, למען עתיד טוב יותר, למען חוסנה וביטחונה של ישראל, כמחווה לשותפות אמתית, תחת הכותרת למי שייכות אדמות עמונה? ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ועמונה היא חלק מארץ ישראל מדינת ישראל הובטחה לעם היהודי בתנ"ך הקדוש לשלושת הדתות המונוטאיסטיות. וגם בעת החדשה הובטחה על ידי אומות העולם מדינת ישראל לעם  היהודי ועכשיו, שכבר הוקמה המדינה ובנייה הפכו אותה ממדבר קוצים לארץ שהיא אור לאומות העולם, עדיין  יש המערערים על ההבטחות הדתיות והפוליטיות שידועות במשך אלפי שנים לכל ילד מוסלמי או נוצרי.

אנשים שרואים בעין רעה את קיומה של מולדת יהודית שיוויונית לכל תושביה ללא הבדל דת או לאום. מי אלו האנשים האלו? אלו אותם אנשים שלחצו את ידיהם של היטלר וסטלין. אותם אלו שרקדו על הגגות כשטילים עירקיים נפלו במרכזי אוכלוסין או כשנפלו מגדלי התאומים בניו יורק. ובדיוק אותם אנשים שחילקו סוכריות כשתינוקות  נרצחו  במיטתם. אנשים שצועקים חמס על נרטיב מומצא על  "שואת העם הפלסטיני"  ובמקביל מטיפים להשמדת כל יהודי באשר הוא יהודי.

היום התגלתה הצביעות בכל עוזה. הפלסטינים בעידוד האומות המאוחדות וממשלת ארה"ב, טוענים, שוב, נגד התיישבות יהודית בארץ ישראל. ואוסרים על אדם להתישב בארצו רק משום שדתו היא יהודית משל הייתה רוסיה או חלילה מדינת ישראל  אוסרת על אזרח ארה"ב להתיישב בטקסס ולו  רק מהסיבה שהאדם הולך להתפלל בכל יום ראשון בכנסיה הפרוטסטנטית. נראה שיהיה זה די מקובל  להניח שהציבור ובית המשפט העליון בארה"ב לא היה מאשרים זאת.

אם כך מדוע עמונה שהיא חלק מישראל תהיה אסורה על יהודים רק משום שהם יהודים. האם אפשר שמדינת ישראל, המדינה שהובטחה ליהודים לאחר זוועות הנאצים, תפעל תחת לחץ לטיהור יהודי מחלקי ארץ ישראל? האם יש מקום לגזענות במדינה רב דתית ולאומית זו? דין עמונה כדין תל אביב ורמת הגולן. ישראל חייבת לשאוף לכך שכל יהודי יוכל לשבת בכל חלקה בארץ ישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS