תכירו את ד''ר עודד סושרד

תכירו את ד''ר עודד סושרד. מעריץ של הציונות הדתית ושל זאב ז'בוטינסקי ואורי אורבך ז''ל  ומחבר ספרי ילדים שמאמין שהציבור החילוני בבית היהודי הוא לא אורח.

יניב אקרמן ו19/06/2016

(צילום: לילייה שלי)

ד"ר עודד סושרד, יו"ר פורום 'מרחיבים שורות' בבית היהודי, חיפאי בן 47, אבא ל-4, מרצה ויועץ בתחומי התעשיה וניהול, חקר-ביצועים וסטטיסטיקה, וחוקר בתחום החינוך המתמטי. פעיל בבית היהודי ובארגונים חוץ-פרלמנטאריים כמו "חזון לאומי" ו"משוררים לימין ישראל".

מתי התחלת לעסוק בפוליטיקה?
בגיל 16 הצטרפתי ל"נוער התחיה" ותוך זמן קצר נבחרתי להיות יו"ר נוער התחיה בצפון והיו"ר הארצי של "נוער הר-הבית". במקביל ללימודים בטכניון, פעלתי בתנועת בית"ר, והייתי מפקד מעוז חיפה וחבר ההנהגה העולמית.

איך ומתי הצטרפת אל מפלגת הבית היהודי?
תמיד הערצתי את הציונות הדתית ואת העשייה האדירה שלה למען עם ישראל, אבל לא היה מקובל שחילוניים יהיו פעילים במפד"ל. כש"משהו חדש התחיל" והמפלגה נפתחה אל מחוץ לגבולות המגזר, מצאתי בה מקום נפלא להגשמת הערכים שאני דוגל בהם בכל ליבי. אבל ההחלטה הסופית להצטרף למפלגה נפלה אצלי ואצל רבים מחבריי אחרי שראינו שפתיחת השורות זו לא רק סיסמא ושחברי הכנסת שלנו אכן נלחמים בוועדות הכנסת למען החלשים בחברה, מכל חלקי העם.

איזו ועדה השאירה אצלך את הרושם החזק ביותר?
ועדת העבודה והרווחה, ללא ספק. הח"כים שלנו שם עושים עבודה מעולה, ואת מה שהם לא מספיקים לעשות (בכל זאת, הוועדות השונות מקיימות את ישיבותיהן במקביל, ואנחנו רק שמונה מנדטים), חבריי ואני משתדלים להשלים במסגרת מיזם "הכל מתחיל בחינוך" שאנחנו מפעילים.

אילו דמויות הן המשפיעות ביותר על עיצוב האג'נדה שלך?
מהעבר הרחוק זאב ז'בוטינסקי, ומהעבר הקרוב יותר אורי אורבך ז"ל - שני אנשים בעלי חזון, שכל אחד מהם פיתח את משנתו ממקורות שונים. משניהם, וכמובן מאמי מורתי ומאבי מורי, ינקתי את ערכי אהבת ארץ ישראל והשאיפה לצדק חברתי אמיתי, במובן היהודי של המילה.

איך אתה רואה השתלבות מגזרים לא דתיים ולאו דווקא יהודים במפלגה?
זו המטרה העיקרית שלשמה הקמנו את פורום 'מרחיבים שורות'. לחבר למפלגה קהלים שהם לאו דווקא "הציבור הקלאסי" שלה. מפלגה החפצה לאחוז בהגה המדינה, חייבת לקבל לתוכה את הציבור הגדול של מסורתיים, חילוניים ודרוזים, שמזדהים עם ערכיה. שרת המשפטים שלנו, איילת שקד, והפורום הדרוזי בראשות אייל אסעד, הם דוגמאות מצויינות להצלחת המפלגה כבר היום בהרחבת השורות, וחשוב להמשיך במגמה המבורכת הזו. יש בישראל, לדוגמא, כמיליון יוצאי ברית המועצות לשעבר שאינם דתיים, אך אוהבים את ארץ ישראל ומתנגדים לחלוקת הארץ. כמפלגה היחידה שאפשר לסמוך עליה בנושא זה, אנחנו חייבים למצוא את הדרך לקרב אותם אלינו.

מה אנשים לא יודעים על עודד סושרד?
שהדוקטור הזה גם הוציא לאור ספרי ילדים, ואפילו הפעיל תיאטרון חינוכי

עם מי היית רוצה להיפגש לארוחת צהריים?
עם בת הזוג שלי. הבעייה ששנינו מאד עסוקים, ונדיר מאד שאנחנו נפגשים במהלך היום.

אם לא היית היכן שאתה עכשיו, במה היית עוסק?
הייתי הולך להיות מחזיק תיק החינוך באחת הערים בפריפריה. כמרצה, אני יכול ללמד סטודנטים מתמטיקה, אבל לחנך אותם זה כבר קצת מאוחר.

שליפות :

אינטרנט - כלי חשוב להעברת מסרים לציבור

בני עקיבא - הקצפת של עם ישראל

בוגי יעלון - אני בצד של אלאור עזריה

לא דתיים בבית היהודי - חברים שווים, לא אורחים

כנסת ישראל - יש מה לשפר

שבת - קודש למשפחה

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS