תכירו את סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן מספר בראיון לפורטל ''במרכז'' על פעילותו למען החיילים החרדים:''התגייסתי למנוע את ההסתה כנגדם'', על האירוע הטראומתי בגיל 9:''כדור של עוזי חדר לגרוני, הזקן שלי מסתיר את הצלקת''. על חלומו להיות מהנדס מטוסים ומה הוא חושב על ח''כ אורן חזן:''עדיין לא הצליח להביא לידי ביטוי את כישרונותיו בכנסת''.

כתב במרכז ו16/03/2016

הרב בן דהן.רוצה להיפגש עם רבי עקיבא (צילום: באדיבות לשכת חכ אלי בן דהן)

1.מה מביא הרב אלי בן דהן לבית היהודי?
ניסיון רב בתחום עבודת הממשלה והכנסת. הכרת המינהל הציבורי, מערכות שירותי הדת ובתי הדין הרבניים.אני מכיר מקרוב את עולם הרבנות על כל רבדיו, מעלותיו וחסרונותיו. מכיר היכרות עמוקה את בתי הדין הרבניים, את הדיינים, את בעיית העגונות ומסורבות הגט ובעל קשרים ענפים עם מערכת המשפט כולה.גדלתי בבאר שבע וחייתי את חיי הבוגרים שם ולכן מכיר מקרוב את צרכי הפריפריה ובמיוחד את הציבור הספרדי המסורתי בישראל.

2.מהם שלושת ההישגים הבולטים שלך בקדנציה הנוכחית?
פריצת דרך בתחום קידום התשתיות ביו"ש ובמיוחד קידום שלושה כבישים עוקפים שבמשך שנים רבות דובר על קידומם ובפועל לא נעשה דבר: עוקף אל ערוב ובית אומר, עוקף נבי אליאס ועוקף חווארה. לכבישים הללו יש חשיבות אסטרטגית הן מבחינה ביטחונית ובטיחותית והן מבחינה התיישבותית. עתידים להקל תחבורתית על האזור כולו ולחזק את ההתיישבות ביו"ש.חיזוק מרכיבי הביטחון לישובים ביו"ש, כולל תאורת כבישים וצמתים מסוכנים, והחלפת 60 רכבי רבש"צים.קידום חקיקה ביו"ש והשוואתה לחקיקה הנוהגת במדינת ישראל הקטנה. לטובת נרמול חייהם של אזרחי ישראל המתגוררים ביו"ש. הדגש מושם על שיפור חייהם של אזרחי ישראל אשר גרים ביו"ש ובפועל עד היום לא נעשה מספיק כדי שגם להם, כאזרחים משלמי מיסים, יינתנו הזכויות המלאות המגיעות להם.  

הסתה נגד חיילים חרדים- איש הציבור הראשון שנפגש עם החיילים החרדים ובני משפחותיהם שסובלים מהסתה, מאותה פגישה התגייסתי לסייע לחיילים החרדים למנוע את ההסתה הפרועה נגדם ולמאבק באלו העומדים מאחורי הסתה הזו. בעקבות בקשתי, הוקמה ועדה שתפקידה לטפל ולעקוב אחר התלונות שהוגשו למשטרה בנושא הסתה נגד חיילים חרדים. בראשה עומד פרקליט המדינה שי ניצן וחברים בה, נציגי הפרקליט הצבאי הראשי ונציגי משטרת ישראל. אני עומד בקשר רציף עם פרקליט המדינה בנושא זה ועם החיילים ובני משפחותיהם. לאחרונה קראתי בצורה ברורה לח"כים החרדים, לגנות כל מעשה של אלימות נגד החיילים החרדים ולהפסיק את קשר השתיקה שלהם בנושא זה.

בקצרה:

התכונה החיובית הבולטת שלך: יכולת לפעול גם בתנאים קשים.

 איך היית רוצה להיזכר: עדיין מוקדם מדי להשיב על שאלה כזאת. עתידי עוד לפניי בעז"ה.

מי האנשים שהשפיעו עליך: הרב מרדכי אליהו זצוק"ל, הרב צבי יהודה קוק זצוק"ל והוריי.

עם מי היית רוצה להיפגש לצהריים: עם רבי עקיבא. שהיה מצד אחד מנהיג תורני גדול. עיקרה של תורה שבע"פ נאמרה על ידו ומנגד, גם מנהיג המרד הגדול נגד הרומאים, מחזק ידיו של המצביא בר-כוכבא.

מה אנשים לא יודעים עליך: זכיתי בחיי במתנה בגיל 9. בחופש הגדול שיחקתי עם ילדים שאחד מהם לקח כמה כדורים של רובה עוזי ושם אותם במדורה. אף אחד מהילדים ששיחקו לא ידעו מה עלול להיגרם מכך. מספר כדורים התפוצצו, כדור אחד חדר לגרוני, הקיף את עמוד השדרה ונעצר מבלי לפגוע בעמוד השדרה. רצתי לבית החולים, בית החולים הזמין את המנתח מהבית והוציא את הכדור מגרוני. ביציאה מהניתוח אמר המנתח לאימי כי "היא קיבלה ילד במתנה". מאז  אני נושא צלקת בצוואר שאינה נראית לעין בגלל זקני הלבן.

אם לא היית...במה היית רוצה לעסוק: בצעירותי חלמתי להיות מהנדס מטוסים.

 אסוציאציות:

הבית היהודי: הרוח האמתית האידיאולוגית של יהודי המאמין בגאולת ישראל ובשאיפתו לקדש את החול.

מילואים: במשך שנים עשיתי לקרוב ל- 50 ימי מילואים בשנה ונהניתי מכל יום. מחכה שיקראו לי למילואים גם היום. אשמח לעלות על מדים  ולחזור לתת פקודות "אש" כבימים עברו. זכיתי לשרת במילואים עם חברים נהדרים אוהבי א"י ומדינת ישראל, איתם אני שמח לשמור על קשר עד היום.

אורן חזן: איש מוכשר שעדיין לא הצליח להביא לידי ביטוי את כישרונותיו בכנסת הנוכחית.

הרבנות הראשית: נושאת בתפקיד חשוב בחזרת עם ישראל לארצו, בהרמת קרן תורת ישראל בכל מרחבי חיינו. בעז"ה עוד נזכה לכך.

בני עקיבא: תנועת נוער המגשימה את תורת הציונות הדתית. צריכה לחזק את אחיזתה ביישובי הפריפריה, שם עיקר משימתה.

עלוני שבת: מידי פעם אני מוצא שם דברים מעניינים שלא ידעתי קודם.

פורטל 'במרכז' לחברי הבית היהודי: פורטל חשוב שעדיין לא פרץ מספיק לתודעת חברי הבית היהודי ואוהדיה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. עד מתי -עסקות נשק עם משטרים רצחניים
    (21/08/2016)
    כמי שהצביעה לבית היהודי וחבר במפלגה -הנני מתבייש שהבית היהודי בוגד בערכי המוסר האנושי וערכי התורה שהיא תומכת בעסקות נשק עם משטרים רצחניים באפריקה. אציג מעומדות לראשות הבית היהודי ואציג עמדה נחרצת נגד עסקות נשק בין במישרין או בין בעקיפין עם משטרים ששכוחותיהם רוצחים נשים וילדים. כך תינתן אפשרות ליושב ראש המפלגה ולחברי הכנסת להסביר לציבור את תמיכתם בעסקות הנשק עם משטריפ רצחניים.
יום א', כ"ח אדר התשע"ז 26.03.2017
פרשת ויקרא
כניסה: 18:18 | יציאה: 19:48
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי יהודילי
<מרץ, 2017>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל"עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | נבנה ועוצב ע"י מקומונטים בע"מ | redesign by breezysite | אחסון ע"י HTTP | הפוך לדף הבית | RSS